Divadlo U Hasičů

VEČER SE SOUBOREM GAUDEAMUS

Večer se souborem Gaudeamus VŠE a jeho hosty.

V pořadí již jedenáctý večer souboru Gaudeamus VŠE přinese po delší covidové odmlce tradiční adventní program, doplněný zbrusu novými nevánočními čísly obou souborů. Vzpomeneme také na dlouholetou spolupracovnici Gaudeamu, výtvarnici Helenu Pěknou.
Doufáme, že i letos vás příjemně vánočně naladíme.

 

Folklorní soubor Gaudeamus Vysoké školy ekonomické v Praze
www.facebook.com/Gaudeamus.VSE.Praha
www.gaudeamus-folklor.cz
[email protected]

 

Kořeny pražského folklorního souboru Gaudeamus VŠE sahají do roku 1949. Soubor působí při Vysoké škole ekonomické v Praze a jeho členy jsou studenti a absolventi VŠE a dalších pražských vysokých i středních škol. Má taneční skupinu a lidovou muziku se zpěvačkami.

Soubor se zaměřuje na scénické zpracování lidových písní, tanců a zvyků z českých regionů. Pro jeho vystoupení je příznačné hledání neobvyklých námětů a často i překvapivé zpracování motivů české lidové kultury, humor a velké zaujetí všech interpretů. Na přípravě souborového repertoáru se kromě profesionálních umělců autorsky podílejí také členové souboru.

Dětský folklorní soubor Kytice
http://www.kytice-praha.cz

Dětský folklorní soubor Kytice působí od roku 1994 v Praze jako pokračovatel dospělého souboru stejného jména. V současnosti pracuje se čtyřiceti dětmi ve věku od 5 do 18 let. Soubor má na svém repertoáru taneční pásma, tance a písně jižních, středních Čech a Chodska. Důraz je kladen na celkový pohybový hudební a rytmický rozvoj dětí a vytváření dobrých vztahů mezi nimi.
V muzice působí sami členové souboru, ale i rodiče a přátelé Kytice, které spojuje zájem o lidovou hudbu a snaha vytvořit tanečníkům co nejlepší „pracovní prostředí“.

Galerie

Nejbližší termíny


Divadlo U Hasičů, Římská 45, Praha 2, 120 00
Tel: 222 516 910, E-mail: [email protected]
vyrobil GoOut.net | Cookies | Divadlo U Hasičů - oficiální stránka